Догляд за лісовими культурами ( ВІДЕО )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

ДП "Рава-Руське ЛГ" багато садять дерев , а ще більше доглядають.  Свою роботу роблять із задоволенням, адже після себе хочуть залишити високоякісні ліси.

Як доглядають ліси у Рава-Руському лісгоспі та які інструменти для цього використовують – далі у сюжетті...

Про фінансово – господарську діяльність ДП «Золочівський лісгосп» за 6 місяців 2019 року

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Основною діяльністю   ДП «Золочівський лісгосп» являється ведення лісового господарства, охорона, захист, раціональне використання та відтворення лісів.

Уся господарська діяльність ведеться згідно проведеного, у 2010році, лісовпорядкування виробничим об'єднанням «Львівська державна лісовпорядна експедиція».

Середній приріст з 1га- 4,02кбм. Загальна середня зміна запасу – 120,47тис.кбм.

Незважаючи на труднощі, які переживає галузь, підприємство завершило півріччя з хорошими економічними показниками.

ПАМ’ЯТКА ДЛЯ ГРИБНИКІВ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Україна відноситься до країн, в якій вживання дикорослих грибів є традиційним, але ця традиція таїть в собі небезпеку отруєння. Найчастіше отруєння виникає внаслідок споживання блідої поганки, хоча реєструються випадки, що пов’язані із вживанням таких видів, як рядовка тигрова, печериця жовтошкіра, строчки, гриб-парасолька цегляно-сіро-червоний, опеньок несправжній тощо.

Делегація Держлісагентства вивчала досвід роботи Національного лісового центру Словаччини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Українська делегація лісівників відвідала Національний лісовий центр Словаччини.

Під час зустрічі з керівництвом центру обговорено широке коло питань щодо ведення лісового господарства.

Як розповіли словацькі лісівники, Національний лісовий центр був сформований, щоб забезпечити сучасну національну платформу для інтеграції лісових досліджень, планування, консалтингу, подальшої освіти та лісової практики в один цілісний підрозділ, здатний краще відповідати на проблеми, що стоять перед лісовим господарством у 21 столітті. Співробітники Національного лісового центру зараз організовані у чотирьох інститутах.

Що презентує Україна на конгресі Міжнародної спілки лісових дослідних організацій у Бразилії?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З 29 вересня до 5 жовтня у бразильському місті Курітіба відбудеться визначна для лісового сектору подія – Міжнародний конгрес «Дослідження лісів та співробітництво задля сталого розвитку». Організатор – Міжнародна спілка лісових дослідних організацій, заснована у 1892 році. Перший конгрес проходив через рік після створення спілки – у Відні (Австрія). Остання ж зустріч провідних фахівців лісової галузі відбулася у 2014 році у Солт-Лейк-Сіті (США).

Володимир Бондар обговорив зі словацькими колегами питання розвитку співпраці в лісовому господарстві

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Під час візиту української делегації до Словацької Республіки відбулася зустріч заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря з керівництвом державного підприємства «Ліси Словацької Республіки».

Сторони обговорили низку питань щодо співпраці в рамках Меморандуму між Держлісагентством України та державним підприємством «Ліси Словацької Республіки» і Національним лісовим центром Словаччини.

«Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини» – посібник для педагогів-натуралістів і лісівників України

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Спільними зусиллями лісівників та освітян Хмельниччини видано навчально-методичний посібник «Юні лісівники – майбутні господарі лісів Батьківщини».Свою працю автор посібника – Микола Андрійович Зведенюк приурочив 95-річчю юннатівського руху в Україні, яке відзначатимуть в наступному році (див. детальніше електронний формат книги за посиланням: https://drive.google.com/file/d/1755HGRHqXQlxsvGLYWBlesDhqxa3t7BH/view

Догляди за лісовими культурами

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Однією з основних функцій лісівників є відтворення та примноження лісових масивів. Кожного року лісівники ДП «Боринське лісове господарство» старанно виконують плани по садінню лісових культур на ділянках, які цього потребують. Але посадити ліс – це як закласти фундамент для будинку, тобто дати початок важкій і трудомісткій роботі в подальшому. Для того, щоб з посаджених сіянців виріс високопродуктивний ліс потрібен не один рік, а головне проведення своєчасних доглядів за молодими насадженнями. Цьогорічний план догляду складає 200 га – це догляди за лісовими культурами 2016,2017,2018 та 2019 років. 

Делегація українських лісівників перебуває з візитом у Словацькій Республіці

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Цього тижня делегація українських лісівників на чолі з заступником Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимиром Бондарем перебуває з візитом у Словацькій Республіці. Візит відбувається в межах співпраці у сфері лісового господарства, що передбачено Меморандумом між Держлісагентством України та державним підприємством «Ліси Словацької Республіки».

Українська делегація вже відвідала Mondi SCP в Ружомбероку – це один з найбільших заводів Mondi та найбільший інтегрований комбінат з виробництва паперу та целюлози в Словацькій Республіці. Деревина на цей завод надходить із сертифікованих лісів зі сталим управлінням за системою FSC*, а також системою PEFC.

Деревина - цінний ресурс

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Деревина є цінним природним ресурсом і найбільш ефективним джерелом енергії (крім природного газу) для отримання тепла. Деревні ресурси досить швидко, порівняно з корисними копалинами, відновлюються і в країнах з достатнім лісовим фондом вони можуть замінювати традиційні джерела постачання енергії. На територіях лісистих регіонів України, деревину, як доступний вид промислової сировини та палива необхідно ефективно та раціонально використовувати.Згідно статистичних даних, всі лісогосподарські підприємства України заготовляють близько 18-20 млн кбм деревини щороку, а це менше половини річного приросту. В цей же час такі країни як Німеччина, Швейцарія, Австрія, Чехія, Польща, Швеція, Фінляндія, використовують показник річного приросту більше ніж на 85 %. В їхній аргументації це відновлювальний ресурс, який повинен приносити благо для місцевого населення та держави.