Площа всихання лісів за 2018 рік становить майже 440 тис. га

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Загальна площа всихання насаджень у лісогосподарських підприємствах галузі за 2018 рік становить майже 440 тис. га, з яких сосна звичайна 243 тис. га, ялина європейська 26 тис. га, дуб звичайний 107 тис. га та інші насадження 64 тис. га. Про це йшлося під час нещодавнього засідання колегії Держлісагентства щодо підсумків роботи у 2018 році, - повідомляє прес-служба Держлісагентства.

Завдання з відтворення лісів у 2018 році виконано

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У минулому році обласні управління лісового та мисливського господарства Україіни забезпечили виконання завдань з відтворення лісів на площі 43,7 тис. га або 109,5% до завдання. Площа створених лісів в 1,1 рази перевищила площу суцільних зрубів 2017 року. Висівання і садіння лісу на землях лісогосподарського призначення виконано на площі 29 тис. га, що становить 113% до річного завдання, в тому числі створено 1,9 тис га нових лісів. Про це повідомили у прес-службі Держлісагентства.

Обсяги заготівлі деревини держлісгоспами Львівщини зростають

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У 2018 році державні лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства заготували 938 тис. м куб. ліквідної деревини, що на 23,8 тис. м куб. більше порівняно з 2017 роком.

НУБіП розробляє методики обліку диких і мисливських тварин за допомогою безпілотників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Кафедра таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів і природокористування (НУБіП) розробляє методики для дослідження лісових екосистем за даними дистанційних технологій. Одним з пріоритетних напрямів є інвентаризація диких тварин, зокрема копитних.

Уряд схвалив законопроект щодо приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На засіданні Кабінету Міністрів України 23 січня схвалено проект Закону України «Про приєднання України до Конвенції про Європейський інститут лісу».

Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр переробив рекордну кількість шишок

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У 2018 році Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр переробив рекордну кількість шишок - 152 339 кг, з яких отримали 9470,2 кг якісного насіння.

Завдяки вчасним санітарним рубкам зменшуються площі ураження верхівковим короїдом

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Для українських лісівників боротьба з верхівковим короїдом є однією з найбільш актуальних проблем. Масштаби уражених шкідником насаджень дуже великі по всій Україні. Перед лісівниками стоїть потрійне завдання: і ліквідувати вже уражені дерева, щоб шкідник з них не розповсюдився далі, і зменшити популяцію жука загалом, і мінімізувати вплив шкідника на ліси. У Жовківському лісгоспі ці завдання вирішують комплексно.

В Україні сертифіковано 4,08 млн га лісів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За даними міжнародної некомерційної неурядової організації «Лісова опікунська рада» (Forest Stewardship Council, FSC) в Україні станом на січень 2019 року сертифіковано 4,08 мільйони гектарів лісів. Про це повідомили у прес-службі Держлісагентства.

Як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину

І що робити з неліквідною

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відрізнити неліквідну і ліквідну деревину не завжди легко. Для не фахівців й поготів. Часто через нерозуміння виникають суперечки і навіть конфлікти. Тому разом із ДП "Бібрське лісове господарство" ми вирішили роз'яснити як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину і наскільки неліквідна деревина потрібна лісівникам та корисна для екосистеми.

Держлісгоспи Львівщини реалізували майже 7 тисяч різдвяних ялинок

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Впродовж ялинкової кампанії 2018-2019 років лісогосподарські підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства реалізували 6,9 тис. ялинок (план був 10,5 тис. штук). Продавали різдвяні деревця породи сосна, ялина та ялиця біла.