В ДП «Самбірський лісгосп» проводять інвентаризацію лісових культур та садивного матеріалу

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Восени лісівники ДП «Самбірський лісгосп» проводять інвентаризацію та атестацію лісових культур та аналіз вирощеного посадкового матеріалу.

Згідно з наказом підприємства № 94-ОСН від 12 вересня 2019 року для визначення оцінки якості проведених робіт та контролю за проведенням інвентаризації  та атестації лісокультурних об’єктів в лісгоспі створена комісія.

ОГОЛОШЕННЯ ! ДО УВАГИ ЧЛЕНІВ ПРАВЛІННЯ ГРОМАДСЬКОЇ РАДИ ПРИ ЛЬВІВСЬКОМУ ОУЛМГ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У четвер 10 жовтня 2019 року о 1600 год. в приміщенні Львівської обласної державної адміністрації к.412, відбудеться спільне засідання комісії з економічних питань Громадської Ради при Львівській ОДА за участі департаменту економіки ЛОДА. Запрошуються члени правління Громадської Ради при Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства, комісії з питань екології та природних ресурсів, податкової політики ГР при ЛОДА.

26 жовтня стартує полювання на диких парнокопитних тварин

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У мисливських угіддях ДП «Жовківський лісгосп» стартує сезон колективного та облавного полювання:

- На диких парнокопитних тварин полювання триватиме до 31 грудня 2019 року включно;

- На самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування з 1 січня 2020 року до 31 січня включно.

Щодо проведення охорони нересту форелі струмкової

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У зв’язку з нерестом форелі в осінньо – зимовий період з 1 жовтня по 31 грудня заборонено рибальство та добування водних живих ресурсів у гірських річках та струмках. З метою належного стану середовища перебування, шляхів міграції, а також охорони місць нересту форелі струмкової – жовтень, листопад, грудень цього року оголошені місяцями охорони цього виду риб.

Ми забезпечимо затишок у ваших оселях

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Ось і прийшла золота осінь. Крім урожаю принесла перші холоди і заморозки. Настає опалювальний сезон. У зв’язку з дороговизною газу в Україні почали більше використовуватися альтернативні види палива — це дрова, торф, деревне вугілля, а також продукти вторинної переробки паливні гранули (пресовані відходи деревообробки) та біогаз (відходи переробки сільськогосподарської продукції).

Круглий стіл з питань охорони лісів від незаконних рубок і порушень природоохоронного законодавства

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

7 жовтня 2019 року в приміщенні Турківської РДА відбувся круглий стіл по питаннях охорони лісів від незаконних рубок і порушень природоохоронного законодавства. На нараді були присутні директор ДП «Боринське лісове господарство» Михайло Михайлович Ільницький,директор ДП «Турківське лісове господарство» В.М.Барабаш, директор Турківського ДЛГП «Галсільліс» Б.С.Петренко, заступник голови районної ради Костишак В.М., працівники правоохоронних органів та державної лісової охорони, голови сільських рад, місцеві активісти.Керівниками лісогосподарських підприємств було наведено основні цифри справ про лісопорушення в 2018-2019 років.

У Великомостівському лісництві знаходиться найбільша теплиця Жовківського держлісгоспу

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На площі 720 квадратних метрів зростає понад 300 тисяч сіянців сосни звичайної, по 8 тисяч сіянців ялини звичайної та модрини європейської. Зростає  тут  також ялина колюча форма голуба, знана в народі як «голуба ялинка» та туя західна.

Інвентаризація садивного матеріалу у розсаднику Крушельницького лісництва

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На вулиці осінь, і в Крушельницькому лісництві НПП «Сколівські Бескиди» якраз розпочинається осіння інвентаризація декоративних шкілок та садивного матеріалу у розсаднику.

Інвентаризація – це облік сіянців та саджанців на розсадниках, визначення приживлюваності лісових культур 1-3 років вирощування, атестація завершених лісокультурних об’єктів, переведення лісових культур, ділянок, що відновились господарсько цінними породами шляхом природного відновлення, та площ із проведеними заходами із сприянням природному відновленню лісу.

Браконьєри не сплять

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Рейдова група працівників державної лісової охорони державного підприємства «Мисливське господарство «СТИР» під час охорони мисливських угідь 03 жовтня 2019 року о 02.20год. почула постріл, який пролунав в польових угіддях на території Станіславчицької сільської ради поблизу с. Збруї.

Виїхавши на вірогідне місце незаконного полювання, працівники побачили особу, яка намагалася втекти з місця події на мотоциклі. Під час її переслідування мотоцикліста останній кинув мотоцикл та побіг у лісові хащі. Порушника затримати не вдалось. Невідомий залишив на місці злочину мотоцикл, рюкзак, глушник від зброї, ножі та зник  у лісовій темряві.

Парламент захистив українські ліси від концесії

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

3 жовтня 2019 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про концесію» (реєстр. № 1046). За відповідне рішення під час пленарного засідання Верховної Ради України проголосували 257 народних депутатів.

Відповідно до прикінцевих положень ухваленого Закону, вносяться зміни до ст. 16 Лісового кодексу України. Зокрема, зазначена стаття доповнюватиметься таким змістом: «Ліси на землях державної та комунальної власності, спеціалізовані лісогосподарські підприємства не є об’єктами державно-приватного партнерства згідно із Законом України "Про державно-приватне партнерство", зокрема об’єктами  концесії згідно із Законом України "Про концесію"».