Колегія лісівників Львівщини: раціональне використання, збереження та відтворення лісових ресурсів області

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства на засіданні колегії обговорили питання  виконання основних показників лісогосподарської та виробничої діяльності. У 2019 році усі завдання з лісовідновлення та догляду за лісовими культурами лісовими господарствами виконано. Відтворення лісів  проведено на площі 1983 га, що становить 110% до завдання, в тому числі: садіння лісових культур 1067,4 га (54%) та природне поновлення лісу 915,6 га (46%). 

Проведено доглядів за лісовими культурами на площі 7402,8 га, що становить (101%) до плану та доповнення лісових культур на площі 1728,5 га, або (114%) до завдання. У 2019 році підприємствами управління заготовлено 15795 кг лісового насіння, в тому числі хвойних 476 кг, листяних 15319 кг, з них дуб 14196 кг.

Для забезпечення лісокультурних робіт у 2020 році в лісових розсадниках  підприємств  вирощено  14, 0 млн. шт. стандартного садивного матеріалу.

Як діяти роботодавцям з метою запобігання коронавірусу?

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Держпраці з метою протидії поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом Covid-19, та збереженням здоров’я населення звертається до роботодавців з наступним:

  • забезпечити на робочих місцях дотримання належних санітарно-гігієничних умов праці;
  • поширити інформацію серед працівників щодо профілактики захворювання на коронавірус.

Шановні керівники, будьте уважні до здоров’я підлеглих!

Як «виживають» державні ліси Польщі

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Польська лісова галузь упродовж останніх десятиліть показує хороші результати. Однією із причин фахівці називають застосування моделі самофінансування лісгоспів, що відрізняє Польщу від багатьох країн ЄС. Основний дохід приносить реалізація деревини, більша частина якої продається на електронних торгових майданчиках, що забезпечує ринкове формування ціни і прозорість угод.

ДП "Львівський лісгосп" закликає не смітити в лісі!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Кожен знає про недопустимість засмічення лісових масивів побутовими відходами. Завжди обговорюється ця проблема з якою дедалі важче боротися, проте немає відчутних результатів. Якщо декілька років тому достатньо було одного прибирання в рік, то зараз це доводиться робити кожного місяця. Складається враження, що деякі люди керуються думкою – навіщо вивозити сміття та всілякий непотріб на спеціальне звалище і платити за це гроші, якщо можна викинути його в ліс задарма, перетворюючи ліси у стихійні смітники.

Збереження та відновлення популяції зубра європейського розглянули у межах екологічної наради

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В Україні серед тварин, що опинились на межі вимирання, одне з перших місць займають зубри європейські (Bison bonasus L.), які колись були розповсюджені майже по всій території нашої країни – від Полісся до Карпат, проте сьогодні знаходяться на стадії вимирання. 

Відтак, у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації відбулась нарада щодо збереження та відтворення популяції зубра  під головуванням начальника управління охорони природних ресурсів Андрія Сенюка.

Зазначимо, що цей вид тварин занесений у Червону книгу України.

Бо не страшні їм примхи природи у цей час. У них є значно страшніший ворог – людина!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Першоцвіти по праву називаються вісниками весни, їх квіти з’являються на лісових галявинах часто тоді, коли довкола ще лежить сніг.Цьогоріч, у зв'язку з аномально теплими погодніми умовами, деякі рослинки розпочали своє цвітіння ще на початку лютого. Бо не страшні їм примхи природи у цей час. У них є значно страшніший ворог – людина! Разом із весняною природою у цей час прокидаються від зимової сплячки і збирачі квітів. Вони у великій кількості збирають і збувають дикі червонокнижні квіти тим, хто ще не усвідомлює важливості збереження довкілля.

Початок весни – один із найвідповідальніших періодів для справжнього господаря, як вдома так і в лісі

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Особливості кліматичних умов допомагають розпочати весняну лісокультурну кампанію в ДП «Самбірський лісгосп» дещо раніше, планується з 02 березня 2020 року. На даний момент йде підготовка грунту для садіння лісових культур на площі 6,8 га.В весняний період 2020 року по підприємству заплановано провести лісовідновлення на площі 97,4 га., в тому числі садіння лісових культур на площі 31,4 га. сприяння природному поновленню на площі - 66,0 га. 

У ДП «Славське лісове господарство» проходить планова перевірка з охорони праці

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З 24 лютого 2020 року у ДП «Славське лісове господарство» та його структурних підрозділах проходить планова перевірка додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці та вибуховими матеріалами промислового призначення.

Здійснюється контрольний захід під головуванням заступника Голови Державної служби України з питань праці Ігора Шумелюка.  До складу комісії включено 7 фахівців Головного управління Держпраці у Львівській області.

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ "ВІДНОВЛЮЄМО ЛІСИ РАЗОМ"

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Міністерство енергетики та захисту довкілля спільно з  Державним агентством лісових ресурсів започатковують нову Всеукраїнську акцію «Відновлюємо ліси разом». Акція відбуватиметься за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.

ІІІ Форум гідів у Львові

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

25 лютого стартував ІІІ Форум гідів у Львові. Захід організовували управління туризму та курортів облдержадміністрації спільно із Львівським туристичним офісом. Від НПП "Сколівські Бескиди" в роботі Форумі взяв участь в.о. директора Приндак В.П. Наша установа є учасником туристичних турів «Гастромандри Львівщиною» та «Мандри Львівщиною: природні та еко-локації».