Підсумки аукціонних торгів першого кварталу 2019 року на Львівщині

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відбулись останні додаткові аукціонні торги необробленою деревиною заготівлі першого кварталу 2019 року підприємств Львівського ОУЛМГ. Торги показали зниження активності деревообробників на ринку. Лісогосподарські підприємства, у більшості випадків, понижували ціни як на лісоматеріали круглі, так і на дров’яну деревину для промислового використання. Проте на збільшення обсягів реалізації це не вплинуло.

Спалювання сухих рослинних залишків – це небезпечно

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На початку весни, готуючи різні території до озеленення чи просто намагаючись їх упорядкувати, люди часто спалюють суху траву, листя та інші залишки рослин. Спільно з Бродівським лісгоспом нагадуємо, що це призводить до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища і негативно впливає на здоров'я людей.

За збір, перевезення і торгівлю першоцвітами – штраф

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісівники попереджають, що за незаконне придбання та збут об’єктів рослинного світу, занесених до Червоної Книги України, передбачений штраф від 510 до 1700 гривень з конфіскацією квітів. За збір рідкісних квітів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду - штраф від 1700 до 3655 гривень з конфіскацією рослин.

Функції лісу та лісівників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Перший випуск із серії інформаційних листків "Правда про ліс"присвячений функціям лісу та лісівників. В ньому доступно і просто висвітлена тема функціонування лісу, описані основні функції лісу, їхній вплив на життя людей і довкілля, а також роль лісівників у функціонуванні лісу. Автор ідеї інформаційних листків «Правда про ліс», головний редактор газети «Деревообробник», Василь Масюк під час презентації зазначив, що мета видання таких бюлетенів – дати суспільству об’єктивну, вичерпну та актуальну інформацію про лісовий сектор України, щоб люди краще розуміли його функціонування та важливість лісу для життя людини.

Уряд підтримав створення у Карпатах національного природного парку «Бойківщина»

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

20 лютого, Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення у Турківському районі Львівської області національного природного парку «Бойківщина». Про це повідомили у прес-службі Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства.

"Правда про ліс" - серія інформаційних листків з відповідями на ключові питання про лісовий сектор

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Ми, громадська ініціатива "Друзі лісу", розпочали випуск серії інформаційних листів "Правда про ліс". Перший бюлетень вже надруковали і презентували у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства для відповідальних за зв'язки з громадськістю і ЗМІ держлісгоспів Львівщини.

Нова Громадська рада при Держлісагентстві: фаховість, об’єктивність та неупередженість

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Представник ГО «Українське об’єднання міжвідомчих комунікацій у сфері охорони навколишнього середовища е-Екологія» Ігор Лицур проаналізував склад новообраної Громадської ради при Держлісагентстві і зазначив, що Громадська рада є високопрофесійною та здатною реагувати на виклики, які існують сьогодні в лісовому господарстві.

У ДП «Дрогобицький лісгосп» придбали нове обладнання для переробки деревини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

ДП «Дрогобицький лісгосп» активно розвиває деревообробний напрям. І йдеться не лише про короткостроковий економічний ефект, а й про довгостроковий вплив на підприємство і ринок у цілому, адже мораторій на експорт лісу-кругляка стимулює українські підприємства розвивати деревообробну галузь.

Чи потрібна лісу мертва деревина?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісова галузь України поступово переходить до сталих практик ведення лісового господарства. З’явилося розуміння лісу як екосистеми з багатьма функціями і лісові господарства активно впроваджують практику сталого ведення лісового господарства. Та все ж окремі моменти ще не до кінця зрозумілі громадськості і навіть природоохоронцям. Питання мертвої деревини – одне з таких. Разом з головним лісничим Бібрського лісгоспу Мирославом Пилипівом ми вивчили це питання.

У Львові обговорили перспективи та потенціал студентів-екологів для стажування і працевлаштування в установах природно-заповідного фонду

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На зустрічі в департаменті екології та природних ресурсів Львівської облдержадмінстрації обговорили реалізацію можливостей студентів-екологів за фахом та залучення їх до активної екологічної діяльності в області. Про це повідомили у прес-службі Львівської обласної державної адміністрації.