Чому всихають ліси і як вирішують проблему лісівники Львівщини?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У Львівській області та й в цілому по Україні дедалі частіше лісівники констатують факт всихання дерев, особливо актуальна проблема для соснових насаджень. Завідувачка лабораторії ДСЛП «Львівлісозахист» Віра Венгер зазначає, що головними причинами всихання соснових насаджень є засуха останніх років та стовбурні шкідники – шестизубий та верхівковий короїди. Ця ситуація потребує не тільки оперативного вирішення, а й стратегічного планування, щоб в подальшому мінімізувати ризики повторення.

Садити ліс - як корпоративна традиція

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Працівники фірмового магазину «Columbia» та об’єднання компаній «Octo Via Group» вже багато років дотримуються гарної корпоративної традиції - двічі на рік колективно садять ліс! На цей раз люди різних професій зібралися 22 жовтня у Соснівському лісництві ДП «Жовківський лісгосп», щоб посадити новий ліс і оглянути лісові культури, які вони ж садили цієї весни!

Деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств Львівщини виготовили продукції майже на 210 млн грн

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

139 тисяч кубометрів деревини переробили підприємства Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства за 9 місяців 2018 р. У натуральному еквіваленті – це продукція на 209,9 млн грн. Для порівняння – минулоріч ця сума була на 25% меншою (або на 52,4 млн грн).

Підприємство реалізує декоративний посадматеріал

Державне підприємство "Самбірське лісове господарство"

Звертатися за адресою:

місто Рудки, Самбірський район, вулиця Залізнична, 42 (Рудківське лісництво), або за телефонами 0675868986 Юрій Дмитрович

Раціональне використання землі - господарський підхід до ведення лісового господарства

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У Низівському лісництві ДП"Жовківський лісгосп" насіння жолудя дуба звичайного висіяли у міжряддя однорічної сосни, щоб максимально раціонально використати землю.

Платформи-лісовози "Укрзалізниці" подорожчають більш як на 50%

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Рішення збільшити ставки за користування всіма своїми вантажними вагонами прийняло правління "Укрзалізниці". Загалом вартість зростає в 1,3-1,5 рази територією України і за кордоном.

Швидка реакція лісівників Львівщини як приклад протистояння брехні та маніпуляціям

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щодня в соціальних мережах, зокрема у Фейсбуку, з'являються десятки текстів, в яких некоректно, неправдиво, а часто й відверто маніпулятивно і заангажовано автори розповідають про роботу українських лісівників. Особливо гостра увага до теми вирубування лісу. У певних групах мало не кілька разів на день публікують звинувачення лісівників у незаконних рубках і у 99% (а то й більше) - ці звинувачення необгрунтовані.

У Лісотехнічного університету подвійний ювілей

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Національному лісотехнічному університетові України виповнилося 145 років! Вже другий день тривають святкування та урочистості! Сьогодні на Урочистій академії з нагоди свята Львівська опера зібрала аншлаг – випускники, студенти, викладачі, представники влади прийшли привітати Університет!

Як лісівники відтворюють українські ліси

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Основним завданням лісівників є вирощування та відтворення лісів. Щоб краще зрозуміти, як відбуваються ці процеси - роз’яснюємо деякі аспекти лісового господарства.

Звинувачення лісівників у контрабанді лісу надумані, - Володимир Бондар

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

«У контексті всихання лісів, а це за даними обстеження майже 400 тисяч га, важко втриматися, щоб не порушити питання звинувачення лісівників у контрабанді лісу. Звинувачення надумані і доволі образливі», - наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар під час IV з'їзду лісівників України.