Чому гинуть українські ліси?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В  Україні спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези). Cтаном на 01.01.2019 загальна площа всихання лісів становила більше 413 тис. га, з них насаджень сосни звичайної – 222 тис. га, ялини європейської – 27 тис. га, дуба звичайного – 100 тис. га та інших насаджень –  64 тис. гектар.

У  2009 році в середньому біля 2% площ лісу зазнавали пошкоджень від впливу комплексу негативних чинників навколишнього середовища, а в 2018 році – 5% від всіх площ. Ріст більше, ніж у 2,5 рази.

Найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною і за останні роки цей процес набуває рис глобального характеру.

Вивчають проблематику  та здійснюють свої дослідження  львівські науковці, викладачі  Національного  лісотехнічного університету України.

Представники Львівщини отримали державні нагороди

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сьогодні, 20 травня, відповідно до Указу Президента України перший заступник голови Львівської ОДА Ростислав Замлинський вручив державні нагороди представникам Львівщини.

Дискусія лісівників щодо стану охорони лісів від незаконних рубок

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У приміщенні Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства 16.05.2019 року відбулася публічна дискусія щодо стану охорони лісів від незаконних рубок на виконання Протоколу апаратної наради голови Львівської облдержадміністрації від 15.04.2019 року. У дискусії взяли участь представники ГУ НП у Львівській області, Прокуратури Львівської області, Департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, Державної екологічної інспекції у Львівській області, ОКСЛГП «Галсільліс», члени громадської ради при Львівському ОУЛМГ, громадські активісти та директори лісогосподарських підприємств.

«Актуальні питання розвитку деревообробної галузі України»

Круглий стіл

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В рамках ХХІІ виставки «Деревообробка-2019» з ініціативи ГО «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» відбувся круглий стіл «Актуальні питання розвитку деревообробної галузі України».

Підсумки роботи ДП “Славське ЛГ” за I квартал 2019 року

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За I квартал 2019 року підприємством забезпечено виконання запланованих лісівничих, лісозахисних, лісоохоронних та лісовідновних заходів.

Загальні обсяги відновлення лісів склали 118,6 га. Зокрема, створено 67,5 га лісових культур. Природне поновлення лісів забезпечене на площі 51,1 га, що становить 43% від всього обсягу лісовідновлення.

Підписано Меморандум між Держлісагентством та НАБУ про співпрацю та обмін інформацією

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Державне агентство лісових ресурсів України в особі заступника Голови Володимира Бондаря та Національне антикорупційне бюро України в особі Директора Артема Ситника уклали Меморандум про співпрацю та обмін інформацією.

Кожний рік вносить свої корективи та зміни в роботу ДП «Самбірський лісгосп»

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За 3 місяці 2019 року підприємство заготовило 8,4 тис.кбм. деревини, в тому числі від рубок головного користування 7,7 тис.кбм. Реалізували 7,9 тис.кбм необробленої деревини на внутрішній ринок. Це дало змогу реалізувати лісопродукції на 10,9 млн.грн. На нижньому складі деревини перероблено 0,6 тис.кбм. деревини  та випущено продукції переробки на суму 1,4 млн.грн.

      Поліпшення економічних показників дало змогу збільшити середньомісячну зарплату працівників на 9,9 відсотків, порівняно з відповідним періодом минулого року. Середньомісячний дохід одного штатного працівника за 1 квартал 2019 року становив 10271 грн.

У Лісівничому еколого-просвітницькому центрі розпочався сезон екскурсій

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З настанням теплої весняної погоди у лісівничому еколого-просвітницькому центрі Львівського ОУЛМГ , який функціонує на базі ДП «Львівський лісгосп», розпочався сезон екскурсій.

Лісівничий еколого-просвітницький центр є осередком екологічного виховання і просвіти населення різних вікових категорій: дошкільної, шкільної та студентської молоді, дорослих громадян. Проведення екскурсій передбачає оволодіння ними знань про навколишнє середовище та формування екологічної культури особистості.

Президент України нагородив Анатолія Дейнеку орденом "За заслуги" ІІІ ступеня

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Про це йдеться в  указі Президента України №188/2019 від 4 травня 2019 року

За значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм  орденом "За заслуги" ІІІ ступеня нагороджено начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолія ДЕЙНЕКУ.

В УКРАЇНІ ВІДБУДЕТЬСЯ І МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ З БЕЗПЕКИ ПРАЦІ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

13-15 травня 2019 року в Києві та області відбудеться І Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві» (13 травня – Київ, 14 травня – Боярка та Макарів, 15 травня – Іванків). Організатори Конференції –Журнал Охорона праці та Державне агентство лісових ресурсів України.