Article illustration
Новини

В очікуванні пернатих гостей

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 24 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Лісництва ДП «Бродівське лісове господарство» зустрічають птахів. 

Відчувається теплий подих весни, тож незабаром наші поля й ліси заполонить розмаїте перелітне птаство. Зокрема й шпаки, надзвичайно веселої вдачі співаки й імітатори різноманітних звуків. Проте шпаки не лише голосисті солісти: завдяки масовому знищенню комах-шкідників, особливо в період вирощування потомства, їх зараховують до найкорисніших птахів. У тому числі для лісу, на який останнім часом насідають всілякого роду жуки. Тому-то так дбайливо готуються до зустрічі шпаків лісники, залучаючи за традицією на поміч школярів.

Нещодавно на території Лешнівського лісництва випало зустріти учнів місцевої школи — старшокласників Марію Мандзю, Сергія Музичку, Іванку Рудницьку, Симеона Глущука, Сергія Батенчука. На чолі з керівником шкільного лісництва Марією Петрівною Брацьо школярі вішали шпаківні, які разом із батьками, а ті переважно працюють у Бродівському лісгоспі, виготовили до прильоту крилатих гостей. Майстри лісу Василь Теслюк та Василь Скальський, помічник лісничого Михайло Мандзя тісно спілкуються зі школярами, прищеплюють їм любов до зелених насаджень, посвячують у тонкощі й таємниці своїх професій. Користь від такої співпраці взаємна. Шпаки, які незабаром прилетять, матимуть новенькі оселі! Чекають на них дві шпаківні й на подвір’ї Лешнівської школи, аби учні могли спостерігати за поведінкою птахів.

Очевидно, що школярі при всьому завзятті не можуть забезпечити шпаківнями потреби всього лісгоспу. На цей рік тут заплановано «пролікувати» біологічними методами 220 гектарів площі, а для цього необхідно було змайструвати аж 600 хатинок для шпаків.

— Робили їх працівники лісництв під керівництвом майстрів лісу: по 20-30 шпаківень кожен, — розповідає інженер охорони і захисту лісу Володимир Тереховський. — Звісно, розвішували їх не будь-як — заздалегідь обстежили масиви, результати занотували в лісопатологічний журнал, на їх підставі й спланували заходи з покращання санітарного стану лісів, в тому числі й грамотне розташування шпаківень: у найбільш вразливих місцях.

— Вигода обопільна, — зауважує провідний інженер лісових культур Лідія Кінаш. — На «хворих» територіях шпакам роботи не бракуватиме, і ситі будуть, і дерева від шкідників рятуватимуть…

Так що прилітайте, пернаті друзяки!

На фото: школярі Лешнівської школи разом з помічником лісничого Михайлом Мандзею та керівником шкільного лісництва Марією Брацьо вішають на території Лешнівського лісництва шпаківні.