Article illustration
Новини

На Жовківщині створено два нові дендрологічні парки

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 16 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Депутатський корпус Львівської обласної ради 12 березня підтримав ініціативу ДП «Жовківський лісгосп» щодо створення дендрологічних парків «В’язівський» та «Під Гараєм».

Лісівники Жовківщини звернулись з клопотанням про створення цих дендрологічних парків у Департамент екології та природніх ресурсів ЛОДА, з метою збереження та вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев, чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного використання. Це клопотання було погоджено та забезпечено розробку проектів створення об’єктів природно-заповідного фонду.

Дендрологічні парки розташовані на території ДП «Жовківський лісгосп»:- «В’язівський» - кв.10 вид.19 В’язівського лісництва на площі 1га;- «Під Гараєм» - кв.76 вид.5 В’язівського лісництва, на орієнтовній площі 2.1 га. Парки «В’язівський» та «Під Гараєм» знаходяться на межі природних областей Розточчя та заболоченої рівнини Малого Полісся, поруч з якою проходить Головний європейський вододіл.На території дендропарку «В’язівський» зростає понад 167 видів рідкісних деревних рослин ( ареал поширення Карпати, Середня і Північна Америка, Центральна та Південна Японія). Дендропарк «Під Гараєм» налічує понад 93 види ( природний ареал Карпати, Північна Америка, Китай, Південна Європа).

Збереження біологічного розмаїття та охорона рідкісних унікальних видів флори у цих дендрологічних парках забезпечить підтримання екологічного балансу Жовківщини та Львівської області.