Article illustration
Новини

До лісу по гриби та ягоди!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 52 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Лісівники забезпечують вільний доступ громадян до лісу  для збору ягід та грибів і роблять все для того аби це було безпечним. Платити кошти за збір для власних потреб  не треба.  Але якщо ви хочете збирати "промислово", з  комерційною  метою, тоді вам  необхідно звернутися до обласного управління лісового та мисливського господарства і придбати лісовий квиток.

Цей дозвільний документ надає право проводити заготівлю дикорослих грибів, ягід та лікарської сировини в лісах України. Такий підхід сприяє посиленню контролю у сфері охорони, збереження, раціонального та невиснажливого використання лісових ресурсів.

Промислова заготівля будь-яких лісових ресурсів в Україні, в тому числі й другорядних (дикорослі гриби, ягоди, горіхи, березовий сік, лікарські рослини…) проводиться лише за наявності Лісового квитка, і тільки в межах відведених лісових ділянок. Форма і порядок видачі Лісового квитка визначені Порядком видачі спеціальних дозволів на використання лісових ресурсів, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2007 № 761. Згідно з цією постановою Лісовий квиток для заготівельника виписується лісогосподарським підприємством, на території якого проводиться заготівля другорядних лісових ресурсів, після сплати заготівельником нормативного збору до місцевого бюджету. Розмір нормативного збору за користування другорядними лісовими ресурсами визначається обласною радою і затверджується облдержадміністрацією.