Article illustration
Новини

Щодо проведення охорони нересту форелі струмкової

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 37 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

У зв’язку з нерестом форелі в осінньо – зимовий період з 1 жовтня по 31 грудня заборонено рибальство та добування водних живих ресурсів у гірських річках та струмках. З метою належного стану середовища перебування, шляхів міграції, а також охорони місць нересту форелі струмкової – жовтень, листопад, грудень цього року оголошені місяцями охорони цього виду риб.

За порушення правил рибальства передбачається адміністративна та кримінальна відповідальність. Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, за незначне порушення правил рибальства передбачено попередження або накладання штрафу від 34 до 170 грн., за грубе порушення правил рибальства передбачено штраф у розмірі 340-680 грн. Залежно від ступеня завданих збитків, за грубі порушення передбачена також кримінальна відповідальність – штраф 3400-6800 грн. або позбавлення волі строком до 3 років з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів. Крім цього, порушнику нараховується 340 грн. збитків за кожну виловлену струмкову форель.

З метою забезпечення належної охорони іхтіофауни в цей період буде активізовано службу охорони ПЗФ, проводитися рейдова та інформаційно - розяснювальна робота серед населення.

Відділ охорони територіїНПП «Сколівські Бескиди»