Article illustration
Новини

Проведено огляд лісових розсадників, шкілок, теплиць, плантацій

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 55 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Одним з основних завдань лісівників є відновлення та вирощування високопродуктивних лісів. Для вирощування лісів потрібно високоякісне насіння та добрий садивний матеріал з покращеними генетичними властивостями.Щорічно лісгосп заготовляє 4-5 тонн лісового насіння, яке в подальшому висівається в розсадниках. З цією метою в кожному лісництві функціонує мережа лісових розсадників, теплиць де вирощується біля 500 тис. сіянців та 20-30тис. саджанців.

Напередодні дня працівника лісу в лісгоспі проведено огляд лісових розсадників, шкілок, теплиць, плантацій, а також садиб лісництв.Під керівництвом директора лісгоспу Борща В.Б. та головного лісничого Пилипіва М.І. лісничі та помічники лісничих оглянули вирощування садивного матеріалу в кожному підрозділі. Всі лісничі презентували перед колегами свої здобутки у вирощуванні садивного матеріалу. На розсадниках можна було побачити 1-2 річні сіянці дуба звичайного, дуба червоного, бука, клена, явора, смереки, липи, плодових дерев таких як алича, черешня, абрикос, які в майбутньому будуть висаджені в наших лісах.

Поряд з сіянцями милують око шкільні відділення та відділення де проводиться зелене живцювання. В цих відділеннях є великий асортимент порід, як для потреб лісу так і для садово-паркового господарства. Зокрема тут можна побачити модрину, смереку, різні види туї, кипарисовиків, самшиту, спіреї, гібіскуса, псевдотсуги, бірючини, форзиції і навіть виноград різних сортів. Всі ці творіння рук лісівників в майбутньому будуть висадженні в лісі, а також прикрашати наші парки, сквери та оселі жителів міст та сіл. Понад 150 тисяч сіянців шпилькових порід такі, як модрина та смерека вирощується в теплицях в контрольованому середовищі, що дає можливість отримати високоякісний садивний матеріал. Поряд з модриною та смерекою в лісгоспі започаткували вирощування ялиці білої та псевдотсуги тисолистої.Восени 2019 року буде введено в експлуатацію нові лісові розсадники в Старосільському та Перемишлянському лісництвах. Введення в експлуатацію цих розсадників дасть змогу збільшити об’єми вирощування садивного матеріалу та розширити його асортимент.При огляді, також було оглянуто насіннєву плантацію модрини європейської в Брюховицькому лісництві, яка була закладена в 2016 році. На даний час висота дерев модрини на плантації становить 2,5-3м. Плантація доглянута і на наступний рік плануємо її атестувати.

Поряд з плантацією знаходяться лісові культури дуба звичайного посадки 2016 року. Завдяки своєчасним доглядам та умілим рукам густі рядки сіянців дуба мають висоту 1,5 – 2м. При огляді об’єктів відбувалася жвава дискусія та обговорення побачених результатів праці. Лісничі обмінялися своїм досвідом у вирощуванні садивного матеріалу, застосування засобів захисту, стимуляторів росту, впровадження механізації по догляду за посівами.Добрі успіхи у вирощуванні садивного матеріалу є у Суходільському лісництві – лісничий Братасюк О.Б., Брюховицькому лісництві – лісничий Ляска Д.К., Свірзькому лісництві – лісничий Іванішин А.Я., Романівському лісництві – в.о.лісничого Коваленко Б.М.

Підбиваючи підсумки огляду директор лісгоспу Борщ В.Б. відмітив позитивні зміни у вирощуванні садивного матеріалу, відношенні працівників до своєї роботи, а також наголосив на впровадженні нових технологій, застосування техніки, засобів захисту рослин та культурі виробництва.