Article illustration
Новини

Безпечні лісові прогулянки

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 6 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Прогулянка до лісу, то завжди особлива пригода. Такі походи залишають купу хороших вражень . Але вимагають вони обережності та дотримання кількох нескладних, але цінних порад – для власної безпеки і тутешньої природи. Одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Запам'ятайте - погодні умови можуть змінитися дуже швидко.

👉 Не заходьте в ліс під час бурі чи грози!

Перед походом добре було б ознайомитись з прогнозом погоди. Звертати увагу на штормові попередження та швидкість вітру.Коли надходить буря, краще залишити ліс і перечекати у якомусь будинку. Але якщо сталось так, що негода застала вас у лісі, то не варто панікувати. Спробуйте сховатись під молодими низькорослими деревами, подалі від поодиноких великих дерев, блискавка влучає у найвищі об’єкти. Найкраще для цього підходять бук, клен і береза. Не варто ховатися під дуб, сосну, ялину і тополю – у ці дерева блискавка влучає найчастіше.Не ставайте біля побитих та обгорілих дерев, блискавка часто вдаряє в одне й те саме місце. Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, розряд перебігає через контакт людських тіл.Усі металеві речі варто відкласти на кілька метрів від себе, не тримати при собі. Обов’язково вимикати телефони та триматись подалі від водостоків.

👉 Обережно кліщі! 

Не варто недооцінювати, наскільки небезпечними можуть бути кліщі для здоров’я людини. Одягайте світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Не варто забувати і про шкарпетки, віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів. При цьому пам’ятайте, що жодне вбрання і засоби такого типу не дають вам стопроцентної гарантії перед кліщами. Коли повернетесь з такої прогулянки ретельно перевірте, чи немає у вас такого «пасажира». Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом.

👉Шануй лісових мешканців!

Пам’ятай про те, що ліс – це домівка багатьох звірів і птахів. Поводься тут тихо, без зайвого шуму.

👉Правильно користуйся вогнем!

Завжди тримайте сірники у захищеному від вологості пакеті.

👉Якщо ви заблукали у лісі, то:

Уникайте паніки, пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху, знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих звукових орієнтирів, стежок і доріг виходьте «на воду» - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей.

👉Не смітіть у лісі!

Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою.Дотримання цих нескладних правил дозволить спостерігати за справжнім життям лісу та його мешканців. Насолоджуватись звуками природи, милуватись чудовими пейзажами. Бажаємо, щоб після таких прогулянок у вас залишились лише найкращі спогади. А тому, запрошуємо сюди частіше.

Любіть ліс,  як любимо його ми!

Прес-служба ДП "Жовківський лісгосп"