Article illustration
Новини

Безпечні лісові прогулянки

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 29 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

Прогулянка до лісу, то завжди особлива пригода. Такі походи залишають купу хороших вражень . Але вимагають вони обережності та дотримання кількох нескладних, але цінних порад – для власної безпеки і тутешньої природи. Одягніть зручний одяг та взуття. Вони повинні підходити для місцевості та погодних умов. Запам'ятайте - погодні умови можуть змінитися дуже швидко.

👉 Не заходьте в ліс під час бурі чи грози!

Перед походом добре було б ознайомитись з прогнозом погоди. Звертати увагу на штормові попередження та швидкість вітру.Коли надходить буря, краще залишити ліс і перечекати у якомусь будинку. Але якщо сталось так, що негода застала вас у лісі, то не варто панікувати. Спробуйте сховатись під молодими низькорослими деревами, подалі від поодиноких великих дерев, блискавка влучає у найвищі об’єкти. Найкраще для цього підходять бук, клен і береза. Не варто ховатися під дуб, сосну, ялину і тополю – у ці дерева блискавка влучає найчастіше.Не ставайте біля побитих та обгорілих дерев, блискавка часто вдаряє в одне й те саме місце. Якщо вас двоє, троє чи більше – не скупчуйтеся в укритті разом, а ховайтеся поодинці, розряд перебігає через контакт людських тіл.Усі металеві речі варто відкласти на кілька метрів від себе, не тримати при собі. Обов’язково вимикати телефони та триматись подалі від водостоків.

👉 Обережно кліщі! 

Не варто недооцінювати, наскільки небезпечними можуть бути кліщі для здоров’я людини. Одягайте світлий одяг (на ньому краще видно кліщів). Не варто забувати і про шкарпетки, віддавати перевагу закритому вбранню. Використовуйте спеціальні аерозолі, які відлякують кліщів. При цьому пам’ятайте, що жодне вбрання і засоби такого типу не дають вам стопроцентної гарантії перед кліщами. Коли повернетесь з такої прогулянки ретельно перевірте, чи немає у вас такого «пасажира». Якщо вкусив кліщ, бажано не зволікати і звернутись у травмпункт. Там його дістануть і відразу передадуть у лабораторію на аналізи.Якщо такої змоги немає, то варто обережно викрутити його пінцетом, ниткою або спеціальним гачком, який можна придбати в аптеці. Місце укусу обробити спиртом.

👉Шануй лісових мешканців!

Пам’ятай про те, що ліс – це домівка багатьох звірів і птахів. Поводься тут тихо, без зайвого шуму.

👉Правильно користуйся вогнем!

Завжди тримайте сірники у захищеному від вологості пакеті.

👉Якщо ви заблукали у лісі, то:

Уникайте паніки, пригадайте останню прикмету на знайомій частині шляху, знайомі орієнтири, найкраще – залізницю, шосе. Прислухайтеся. При відсутності знайомих звукових орієнтирів, стежок і доріг виходьте «на воду» - униз за течією. Струмок виведе до ріки, ріка – до людей.

👉Не смітіть у лісі!

Після відпочинку використані пластикові пакети та пляшки, консервні банки, папір, а також скляний посуд заберіть із собою.Дотримання цих нескладних правил дозволить спостерігати за справжнім життям лісу та його мешканців. Насолоджуватись звуками природи, милуватись чудовими пейзажами. Бажаємо, щоб після таких прогулянок у вас залишились лише найкращі спогади. А тому, запрошуємо сюди частіше.

Любіть ліс,  як любимо його ми!

Прес-служба ДП "Жовківський лісгосп"