Article illustration
Новини

Національний природний парк "Сколівські Бескиди" святкує ювілей

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина" 79 readers Add to bookmark0 Remove from bookmark0

З метою збереження, відтворення і раціонального використання ландшафтів і природних комплексів західної частини Українських Карпат 11 лютого 1999 року Указом президента України №157 створено національний природний парк «Сколівські Бескиди». Сьогодні парк святкує 20-річний ювілей!

Ідея створення національного природного парку «Українські Бескиди» в Карпатському регіоні Львівщини виникла ще у 70-х роках ХХ століття. У результаті спільної роботи науковців та працівників природоохоронних установ парк створено на площі 35684га.

Рослинна флора парку налічує 930 видів судинних рослин. Тут поширені 40 видів рослин, занесених до Червоної книги України. НПП «Сколівські Бескиди» має розвинену рекреаційну і туристичну інфраструктуру та ефективно працює у 9 природоохоронних програмах екологічного, економічного і соціального розвитку: рекреаційної та еколого-освітньої діяльності, збереження етнокультурної спадщини, лісівничих досліджень заповідної зони Сколівських Бескидів та інших.

Національний природний парк також бере участь у двох міжнародних проектах. Перший – це програма реінтродукції бізона європейського (зубра) в «Сколівських Бескидах, в межах якої до нас завезено 11 особин зубра європейського, котрих після року утримання у вольєрах випустили  у природу. Стадо нараховує вже 34 особини. Другий міжнародний  проект «Збереження карпатських пралісів» розпочався у 2014 році. Його мета -  збереження карпатських пралісів і старовікових лісів через розширення територій покриття цих цінних лісових масивів національними природними парками українських Карпат.

Велику увагу працівники "Сколівських Бескид" приділяють еколого-просвітницькій роботі. При національному природному парку діють 4 еколого-просвітницькі центри, 1 еколого-інформаційний центр та  3 шкільних лісництва. Усі охочі можуть ознайомитися з природою парку, здійснивши подорожі еколого-пізнавальними маршрутами та стежками: на території парку прокладено та облаштовано 10 еколого-пізнавальних стежок та маршрутів, 2 веломаршрути і 2 автомаршрути; на території облаштовано 8 рекреаційних зон та 2 туристичні притулки.