Значний потенціал (“Лісовий і мисливський журнал”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сучасні технології лісовпорядкування для лісового господарства.

Розвиток науково-технічного прогресу та поява нових технічних засобів обробки інформації обумовили зміну підходів до збору та управління даними в лісовпорядкуванні. Сучасні технології дозволяють підвищити організацію праці, а технічні засоби досягти кращої якості при менших виробничих затратах.

Бокораш – професія відчайдухів

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Систему, за допомогою якої доставлявся ліс гірськими, в основі своїй мілкими річками Карпат у потрібне місце, розробив австрійський інженер Клаузе. Для цього він запропонував будувати досить складні гідротехнічні споруди.

Ще в далекому дитинстві мені запам’ятались кадри з художнього фільму «Над Тиcою», у яких відважні плотогони-бокораші, стоячи по коліно у воді на плотах-бокорах, вирушали у повну небезпеки подорож по стрімкій річці, сплавляючи ліс для потреб господарства. Влітку минулого року я приїхав у Ме­жигірський район Закарпатської області, на території якого розташовано музей лісосплаву. Попередньо з’ясував, що музей вже не існує і що, ймовірно, кадри, про які я згадував, знімались на річці Чорній, яка ще має назву Озерянка і яка впадає у річку Тересва.

https://ekoinform.com.ua/?p=5973

іhttps://ekoinform.com.ua/

Інформація про взаємодію з ЗМІ та громадськістю у 2019 році

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Вся фінансово-господарська діяльність лісгоспу висвітлюється як і на офіційному сайті підприємства http://бібрка-ліс.укр, так і в різних засобах масової інформації. В друкованих виданнях опубліковано 16 статтей на різну тематику, проведено 2 виступи на телебаченні, на веб-сайті підприємства 141 стаття, в інших інтернет-ресурсах 82 інформації. Проведено 11 акцій за участі громадськості, учнівської молоді та небайдужих жителів.

Заплановані об’єми всіх рубок на 2019 та 2020 роки розміщені на сайті лісгоспу у рубриці «Механізм громадського контролю» підрубриці «Місця проведення рубок».

Потрібен цілісний підхід

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Первинна обробка деревини: тенденції та перспективи.

Лісозаготівельна промисловість здійснює вирубування, вивіз лісоматеріалів та є важливою ланкою процесу первинної обробки деревини. Її продукція – ділова деревина, в свою чергу, є незамінною сировиною для деревообробної та целюлозно-паперової промисловості, будівництва, та ще низки галузей української економіки. Які тенденції спостерігалися у цьому напрямку деревообробки в останні роки?

Зменшення експортних поставок

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Держлісгоспи управління вперше за багато років у 2019 році не поставили жодного кубометра дров’яної деревини на експорт, хоча законодавством це не заборонено. Нагадуємо, що з 1 січня 2017 року в Україні діє 10-тирічний мораторій на експорт лісоматеріалів необроблених(код 4403 УКТЗЕД), а поставка дров’яної деревини на експорт в круглому виді (код 4401 УКТЗЕД) під дію Закону України №325-VIII від 9 квітня 2015 року не підпадає.

Збираємо шишки

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У лісівників є своє повір’я – чим більше насінин зможуть зібрати, тим більше дерев зможуть посадити. А сьогодні день виявився справді щедрим для працівників Рава-Руського лісництва, дерева були багаті на шишки, з яких можна добути якісне насіння.

Колядники з дитячого садочка завітали до Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щороку вихованці дитячого навчального закладу №75 м. Львова вітають лісівників Львівщини з новорічними та різдвяними святами.

Так, напередодні Старого Нового року діти разом з вихователями показали Різдвяний вертеп працівникам Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства. Веселою колядою вони подарували присутнім позитивні емоції та святковий настрій.

НАРАДА КОРИСТУВАЧІВ МИСЛИВСЬКИХ УГІДЬ ЛЬВІВЩИНИ: ПЕРЕПИС ЗВІРІВ, АФРИКАНСЬКА ЧУМА, БОРОТЬБА З БРАКОНЬЄРСТВОМ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулася нарада з користувачами мисливських угідь Львівщини. Під головуванням начальника Львівського ОУЛМГ Анатолія Дейнеки участь в нараді брали районні мисливствознавці, мисливствознавці держлісгоспів, представники користувачів мисливських угідь, Департамент екології та природних ресурсів при Львівській ОДА, Державної екологічної інспекції у Львівській області, Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області та Львівського відділення ГО Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь України та представники громадської ради при Львівському ОУЛМГ.

Уряд послідовно знищує тіньові ринки, - Олексій Гончарук

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

10 січня Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук провів селекторну нараду з керівниками обласних державних адміністрацій, темою якої стала боротьба з тіньовими ринками. 

Він відзначив, що у грудні минулого року Кабмін прийняв низку рішень у цьому напрямку. Зокрема, була прийнята постанова «Про затвердження Порядку проведення моніторингу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених і контролю за неперевищенням обсягу внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених», що передбачає обв'язковий електронний облік деревини. 

Взаємодія з громадськістю та засобами масової інформації за 2019 рік

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За 2019 рік на сайті ДП «Самбірський лісгосп» та в мережі Фейсбук розміщено більше 580 публікацій, опубліковано 14 статей та інформації в районних і місцевих газетах. З метою охоплення більшої кількості аудиторії створена сторінка підприємства в соціальній мережі Інстаграм під ніком«sambirlis». Для засобів масової інформації були організовані три інтерв'ю з спеціалістами підприємства з актуальних питань підприємства та 5 зустрічей з місцевими та районними газетами. 

 Протягом даного періоду  з місцевими громадами, громадськістю, населенням було проведено 120 тематичних зустрічей, де обговорювалися основні питання ведення лісового господарства, взаємодія з місцевим населенням, участь громадськості в весняних посадках лісу тощо, з них більше 85 зустрічей з місцевими громадами щодо обговорення запланованих лісогосподарських заходів.