Діяльність Сколівського лісництва

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сколівське лісництво Національного природного парку «Сколівські Бескиди» розташоване в південно-східній частині нацпарку на території Сколівського адміністративного району і знаходиться на висоті 450-1000 м н.р.м. Загальна площа лісництва – 3536,2га, з них: заповідна зона займає 943га; зона стаціонарної рекреації – 19,6га; зона регульованої рекреації – 954,4га; господарська зона – 1619,2 га.Територія садиби лісництва дозволяє проводити тут свій відпочинок. Для цього створені сприятливі умови. Садиба лісництва облаштована малими архітектурними та ландшафтними формами (альтанкою, мангалом з піднавісом, гойдалкою, ландшафтною гіркою). На території лісництва є дендропарк, у якому зростають ендемічні, реліктові і екзотичні дерева, наприклад горіх маньчжурський, тис ягідний, бархат амурський, магнолії.

Як працює електронний облік деревини на Закарпатті

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Для забезпечення стабільного природокористування та розвитку лісового господарства Закарпаття, а також з метою удосконалення системи охорони, моніторингу та контролю руху лісопродукції, ще у 2015 році підпорядковані підприємства ЗОУЛМГ впровадили систему електронного обліку деревини (ЕОД).

Систему ЕОД постійно вдосконалюють розробники. Так, замість коштовних КПК уже можна застосовувати звичайні смартфони на Андроїді. Для того щоб система працювала повноцінно необхідно, щоб усі структурні підрозділи та спеціалісти, котрі займаються приймання лісопродукції від лісозаготівель та відпуском деревини, були забезпечені комплектом обладнання для ЕОД. Окрім цього, усі нижні склади та деревообробні підрозділи лісогосподарських підприємств, котрі приймають відпущену з лісу продукцію, повинні також бути забезпечені відповідним комплектом обладнання. Тільки при повному забезпеченні обладнанням система ЕОД буде діяти.

Вебінар “Деревина в Україні: сьогодні, завтра та за 5 років”

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Обсяг незаконної вирубки лише торік сягнув в Україні 17,7 тис. кубічних метрів. Рівень тіньового обігу деревини складає близько 30%. Такі дані було оприлюднено під час брифінгу заступником керівника Офісу Президента України Олексієм Гончаруком.

За 10 років за даними Держкомстату обсяг експорту деревини та виробів з неї (код УКТЗЕД 44) збільшився у 2,2 рази, досягнувши рівня у 2018 році майже 1,5 млрд.дол.США.

На Київщині відбувся мисливський фестиваль

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На Київщині відбулося справжнє родинне свято для всіх мисливців і їхніх сімей.  17 серпня у с. Велика Бугаївка Васильківського району під егідою мисливсько-рибальського клубу «Васильківщина» зібралися мисливські колективи щоб позмагатися у полюванні на фазана, взяти участь у цікавих конкурсах, квестах, отримати призи, а головне – відпочити душею і тілом у затишному колі однодумців та з’їсти справжнього українського куліша.

Стабільна робота цехів переробки

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За 7 місяців 2019 р. підприємствами Львівського ОУЛМГ  перероблено       109,6 тис. м3 деревини.

Деревообробними підрозділами лісогосподарських підприємств Львівського ОУЛМГ було випущено продукції на 159,7 млн. грн. в тому числі:

  • Заготовки пиляні – 3560 м3
  • Пиломатеріали необрізні – 3283,7 м3
  • Пиломатеріали обрізні – 18602,9 м3
  • Заготовки для європіддонів – 17806,2 м3
  • Шпала -  4854,5 м3
  • Тара - 4536,0 м3
  • Дрова колоті – 4066,9 м3
  • Тріска - 12569,0 м3.

Поради лісівників: як правильно заготовляти, зберігати і сушити дрова

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Незабаром осінь, а за нею і зима. Добрий господар завчасно думає про зиму.

З настанням холодів актуальним у жителів нашого краю є питання запастися дровами на зиму.

Які дрова та коли необхідно придбати, скільки треба їх сушити щоб максимально отримати тепла в порадах лісівників.

Вологі дрова - погане паливо: вони важко розпалюються, виділяють мало тепла і сильніше забруднюють димохід сажею. І навіть якщо ви купите найкращі і сухі дрова, то при неправильному зберіганні згодом вони відвологнуть і зіпсуються.

Далі розкажемо, як правильно складати, зберігати та сушити дрова.

В Україні створено ще один Музей лісу

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Визначна подія  відбулася в Тростянці, на державному підприємстві «Тростянецьке лісове господарство». З нагоди ювілейної дати – 70 річниці утворення Сумського обласного управління лісового та мисливського господарства, там відкрився просвітницький осередок, у якому зібрана вся історія становлення і розвитку лісової галузі на Сумщині – обласний Музей лісу.

Зі святом Преображення Господнього та Днем пасічника!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

19 серпня відзначаємо одне з найважливіших християнських свят – Преображення Господнє. Свято Преображення нагадує людям про необхідність змінюватися, преображатися духовно. Воно встановлене на честь однієї з подій земного життя Ісуса Христа – чудесного Преображення, яке бачили його апостоли.У цей день у храмах святять плоди нового врожаю, зокрема, яблука, груші, виноград, мед для благословення на подяку Богові за Його любов, за дарування щедрого врожаю. Не випадково й День пасічника святкують цього дня.

Щиро вітаємо Вас з Преображенням Господнім!

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Нехай Всевишній оберігає Вашу родину та дарує їй добробут. Нехай на столі завжди будуть соковиті та рум'яні яблучка, а Ваше життя буде наповнюватися тим соком та солодкістю. Миру, щастя, злагоди та великої любові у Ваші серця та оселі!
З повагою, громадська ініціатива " Друзі лісу. Львівщина"

Догляд за лісовими культурами ( ВІДЕО )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

ДП "Рава-Руське ЛГ" багато садять дерев , а ще більше доглядають.  Свою роботу роблять із задоволенням, адже після себе хочуть залишити високоякісні ліси.

Як доглядають ліси у Рава-Руському лісгоспі та які інструменти для цього використовують – далі у сюжетті...