Чи потрібна лісу мертва деревина?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісова галузь України поступово переходить до сталих практик ведення лісового господарства. З’явилося розуміння лісу як екосистеми з багатьма функціями і лісові господарства активно впроваджують практику сталого ведення лісового господарства. Та все ж окремі моменти ще не до кінця зрозумілі громадськості і навіть природоохоронцям. Питання мертвої деревини – одне з таких. Разом з головним лісничим Бібрського лісгоспу Мирославом Пилипівом ми вивчили це питання.

Найпопулярніші інформаційні фейки про лісову галузь України на початку року

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Ми неодноразово вже закликали і далі наполягаємо на важливості перевірки будь-якої інформації, яка з'являється в мережі. Лісова галузь сьогодні піддається особливим нападам і маніпуляціям, тому перевірки потребує навіть інформація, поширена із відомих джерел чи, на перший погляд, достовірна. Прес-служба Рава-Руського лісгоспу зібрала декілька останніх феків з інтернету, які цілеспрямовано поширюють для дискредитації лісівників та лісової галузі України.

Основні функції лісу та їхній вплив на життя людей

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щоб краще зрозуміти роль лісу у житті людини, функціонуванні екосистеми та соціально-економічної складової, слід знати і розрізняти основні функції лісу. Разом з держлісгоспами Львівщини ми виділили три основні та визначальні функції лісу.

Завдяки вчасним санітарним рубкам зменшуються площі ураження верхівковим короїдом

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Для українських лісівників боротьба з верхівковим короїдом є однією з найбільш актуальних проблем. Масштаби уражених шкідником насаджень дуже великі по всій Україні. Перед лісівниками стоїть потрійне завдання: і ліквідувати вже уражені дерева, щоб шкідник з них не розповсюдився далі, і зменшити популяцію жука загалом, і мінімізувати вплив шкідника на ліси. У Жовківському лісгоспі ці завдання вирішують комплексно.

Як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину

І що робити з неліквідною

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відрізнити неліквідну і ліквідну деревину не завжди легко. Для не фахівців й поготів. Часто через нерозуміння виникають суперечки і навіть конфлікти. Тому разом із ДП "Бібрське лісове господарство" ми вирішили роз'яснити як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину і наскільки неліквідна деревина потрібна лісівникам та корисна для екосистеми.

Як вижити в лісі, якщо ви заблукали

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Історія з лижником Ігорем Грищенком, який заблукав у карпатському лісі, обійшла весь інтернет і зачепила багатьох людей. На щастя, вона добре закінчилися, але не зайвим буде нагадати правила орієнтування у лісі. Тому разом із лісівниками Рава-Руського лісгоспу даємо декілька простих порад, які можуть допомогти врятувати життя, якщо ви заблукали у лісі.

Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International) ASI, провів перевірку діяльності аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, зокрема перевірили державні лісогосподарські підприємства Львівщини які володіють таким серифікатом. Причиною перевірки послужив звіт британської організації «Еарсайт», про фальшивість тверджень якого неодноразово писала українська преса, зокрема газета «Деревообробник» зробила аналіз фальшувань у економічному блоці цього звіту та у блоці який стосувався доцільності проведення санітарних рубок.

Фальсифікації Earthsight при оцінці санітарних рубок в Україні.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Пропонуємо вашій увазі черговий аналіз фальсифікацій "дослідження" Earthsight, від редактора газети «Деревообробник» Василя Масюка, ідея зробити який виникла завдяки гарячій дискусії у групі «Лісова варта». На жаль його попередній пост, де аналізувалися економічні факти фальсифікації «Еарсайт», модератори групи не пропустили до публікації в групі (всупереч правилам групи), тож пропонуємо Вашій увазі аналіз тої частини «дослідження», яка є в компетенції колег з «Лісової варти» і яка ми надіємося, пройде цензуру модераторів та буде обговорена у групі «Лісова варта».

Новий рік – нові стандарти

Круглі лісоматеріали класифікуватимуться за новими правилами

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З 1 січня 2019 року в Україні втрачають чинність державні стандарти на круглі лісоматеріали, які розроблені до 1992 року. Відтак лісові і деревообробні підприємства зобов’язані з нового року використовувати виключно нові ДСТУ. Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини, зростанням вимог до її якості, євроінтеграційними процесами в лісовій галузі та розширенням міжнародних торговельних зв'язків нашої країни на лісовому ринку. Саме тому в Україні розробляють стандарти гармонізовані з європейськими нормами.