Судинні хвороби дерев. Голландська хвороба ільмових

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Не тільки людина має проблеми із судинами. Якщо в них утворилися тромби або холестеринові бляшки, надходження крові до певних органів порушується, що спричиняє хвороби різної тяжкості, у найгірших випадках – загрозу життю людини.

У житті дерев провідна система також відіграє важливу роль: судини ксилеми забезпечують надходження води із розчиненими у ній мінеральними речовинами із ґрунту в коріння, а звідти у крону, де відбуваються чарівні процеси фотосинтезу і транспірації. Під час фотосинтезу з використанням енергії сонячного світла, води та вуглекислого газу дерево будує за допомогою хлорофілу органічну речовину – глюкозу. Глюкоза за допомогою ситоподібних трубок лубу (флоеми) переміщується до бруньок і коренів, перетворюється на крохмаль та інші речовини, необхідні для росту стовбура та коренів, формування плодів і насіння, запасання на зимовий період і витрат на дихання. Транспірація – процес випаровування води з поверхні листків – не тільки запобігає їхньому перегріванню, але й забезпечує дію «насосу», який «качає» воду від коренів до крони на висоту до 30 і більше метрів.

Закони, що блукають лісом (Газета “Природа і суспільство”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Чи скоро вітчизняне лісове законодавство адаптується до європейського?

Лісове законодавство є одним із напрямків права, які підлягають адаптації із законодавством Європейського Союзу. Попри тривалий час, на сьогодні національне законодавство України в цілому, і лісове, зокрема, все ще не відповідають критеріям, які висуваються до держав, які мають намір вступити до ЄС.

Країна лісів та гір

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Словенія та її досвід реформування лісової галузі.

27 років тому Словенія отримала незалежність і за цей час провела ряд реформ, зокрема, у лісовій галузі, та стала членом Євросоюзу. В 2017 році між Державним агентством лісових ресурсів України та Лісовою службою Словенії було підписано Меморандум про співпрацю у галузі лісового господарства. Ми впевнені, що лісівникам України буде цікаво познайомитися з досвідом словенських лісівників.

 Стаття “Лісовий і мисливський журнал”  https://ekoinform.com.ua/?p=4932

Біда свої закони пише (“Лісовий і мисливський журнал” )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Та має об’єднати лісівників з екологами в гасінні «біологічної пожежі». 

Власний досвід і враження від тенденцій всихання ялинників у Чехії, Німеччині, Словаччині, Польщі, а також на Закарпатті, Львівщині і Івано-Франківщині спонукали автора обговорити нагальні проблеми всихання соснових насаджень. Порода дерев не має важливого значення. В Україні та багатьох державах світу спостерігається усихання насаджень з дуба, ясена, граба й інших порід дерев, але головні причини для всіх можуть бути спільними. І одна із них – це бездіяльність тих, хто ухвалює рішення.

 https://ekoinform.com.ua/?p=4913

Генетично модифіковані дерева ( стаття Газета “Природа і суспільство” )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Інновації в технології вирощування лісів.

Світові запаси деревини відновлюються не так швидко, як спустошуються, тому тривалий час лісівники й науковці в багатьох країнах ведуть пошук інноваційних технологій швидкого вирощування промислового лісу, однією з яких є висадка генетично модифікованих дерев.

Бобер. Шкідник чи товариш? (Газета “Природа і суспільство”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Теперішні відносини людини з бобром – яскравий приклад штучної регуляції чисельності дикої тварини.

Вже кілька років столицю України «заселяє» бобер. То у Феофанії погриз дерева, то у Гідропарку колонію заснував, то у Дарниці рятують від нього дерева металевою сіткою. Врешті-решт ця «експансія» ледь не завершилася трагедією. Цього року у Дарницькому районі старожил-бобер потрапив у браконьєрський капкан. Тварину місцеві жителі врятували, а кривдник утік від поліції.

Необізнаному читачеві може видатися, що це добрий знак – бобри живуть поряд із людиною без проблем. Проте старший науковий співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Аліна Мішта запевняє: бобри прийшли на дніпровські острови не через сприятливі у нас умови.

Досвід просвітницької діяльності європейських лісівників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Просвітницькі центри чи візит-центри разом з екостежками представлені в більшості національних парків, резерватів і лісових установ Європи. В Україні стосовно екологічної освітньо-виховної роботи є змістовні і детальні рекомендації Мінприроди. Однак є велика проблема – це майже повна відсутність коштів на ці цілі.

Зберегти чорних лелек

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Науковці разом із лісівниками розпочинають проект моніторингу та збереження популяції рідкісного птаха.

Кажуть, лелеки гніздяться біля осель хороших людей. Це швидше стосується бузьків чи ж білих лелек. Бо чорні бусоли вишукують для гніздування крислаті дуби серед старого лісу.

Загалом в Україні зустрічаються два види лелек – чорні та білі. Перших значно більше. За підрахунками Міністерства екології та природних ресурсів, у нас налічується близько тисячі чорних лелек. Науковці ж уточнюють, що це дані про тих птахів, котрі роблять гнізда та виводять потомство. Загалом на теренах України мешкає близько двох тисяч цих птахів. Як для червонокнижного виду ніби й немало. Але світова тенденція свідчить – популяція чорного лелеки скорочується. Впливає клімат та ведення лісового господарства.

Непотрібно «вішати» на лісівників чужих гріхів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Напевно, не відкрию таємниці, якщо скажу, що екологічна ситуація – одна з головних турбот цілого людства, й Україна – не виняток. Але водночас, як часто трапляється зі справді важливими питаннями, екологічна ситуація доволі часто стає однією з головних тем для маніпуляції суспільною свідомістю. Звісно, всі вище названі питання мають бути під особливим конт­ролем не тільки фахівців, а й громадськості. Все, здавалося б, правильно, якби не одне але… Доволі часто проблема штучно роздмухується, а це і є якраз те, що має назву «екопсихоз».

ЗАПОБІГТИ НЕЩАСТЮ! Нагадуємо про правила поводження на полюванні

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На жаль, перший етап цьогорічного відкриття сезону полювання “по перу” не минув без нещасних випадків. Вже традиційно основними причинами цьому слугували недотримання правил поводження на воді та зі зброєю під час полювання.Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь звертається до поціновувачів полювання з проханням буди уважними та відповідальними під час відпочинку. Пам’ятайте, на вас чекають вдома!Нагадуємо, що правила проведення полювань та поводження із зброєю визначені чинним законодавством, а також постулатами, які наводимо нижче.