Жива vs штучна ялинка: що насправді гірше для екології

І як обрати кожну з них з мінімальною екологічною шкодою

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Зима почалася не лише фактично, а й календарно, а це означає і старт активної підготовки до різдв'яно-новорічних свят! Вже декілька століть незмінним атрибутом святкового зимового затишку та атмосфери є прикрашена миготливими вогниками ялинка. Сьогодні люди мають надзвичайно великий вибір: і звичайне зрубане дерево, і штучні ялинки, і імітація дерева з гілочок, і різноматні творчі інтерпретації... 

Ліс та екологія життя людини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Говорячи про ліс, як екологічну складову життя на Землі, люди зазвичай наголошують на природних функціях лісу - водорегулювальній, ґрунтозахисній, на тому, що дерева поглинають вуглекислий газ, а також поміж тим згадують про рекреаційне значення лісу. Однак при цьому майже завжди забувають про ліс як джерело екології життя людини в побуті. Разом з Стрийським лісгоспом ми вирішили роз'яснити і цей бік "медалі".

Як правильно заготовляти, зберігати і сушити дрова - поради лісівників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Запастися дровами на зиму - актуальне питання. Однак не всі вміють правильно обрати дрова і не розуміють різних нюансів, які слід при цьому врахувати. Лісівники з ДП "Бібрське лісове господарство" роз'яснили і дали поради усім, хто опалює домівки дровами.

Ростуть на зрубах нові ліси

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

Ще вчора кожну насінину сіяли вручну

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щоб відтворювати ліси, потрібне якісне насіння, а щоб кардинально розв’язати проблему всихання ялинників у Карпатах, потрібен садивний матеріал із закритою кореневою системою. Новий комплекс, споруджений з ініціативи Львівського управління лісового та мисливського господарства, створив передумови для вирішення обох проблем, - Богдан Кушнір  для "Голос України".

Всю інформацію про лісову галузь, яка з'являється у соцмережах, слід ретельно перевіряти

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

У суботу, 17 листопада 2018 року, Голова постійної комісії з питань бюджету Львівської обласної ради Олег Домчак на своїй сторінці в мережі Фейсбук поширив інформацію, що ніби-то під санітарною чисткою лісівники Самбірського лісгоспу вирубують ділову деревину. Не розібравшись з даним випадком зацікавлені користувачі мережі репостили  інформацію, розповсюджуючи неоднозначні та гнівні коментарі.

Нікому не вдасться приватизувати лісову галузь

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Інтерв’ю з Головою Державного комітету лісового господарства України у 2001-2005 рр. Миколою Колісниченком, яке вийшло у газеті "Природа і суспільство" за 9 листопада 2018 рокуРедакція газети відкриває нову рубрику, у якій вестиме розмову з колишніми керівниками лісової галузі. Сьогодні гість редакції Голова Державного комітету лісового господарства України в 2002–2005 рр., керівник Всеукраїнської асоціації охорони та відтворення тваринного світу, Заслужений працівник лісового господарства України Микола Колісниченко.

З роботи лісівників починаються сотні життєвих історій

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Роботу лісівників складно оцінити впродовж одного, п’яти, десяти, а інколи і тридцяти років. Період активного росту дерев - це 50-120 років. І тільки у старшому віці лісові насадження для пересічних людей виглядають саме лісом.

Популізм вбиває ліс!

Як бездумне заповідання перетворило урочище «Маківка» в лісовий могильник

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Вже більше двох років тому Кабінет міністрів України прийняв постанову (від 23 березня 2016 р. № 213), яка забороняє всі види поступових та суцільних рубок формування і оздоровлення лісів у заповідних зонах біосферних заповідників, національних природних і регіональних ландшафтних парках, природних заповідниках, пам’ятках природи, заповідних урочищах.

Лісорозсадництво в умовах гір

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Гірські лісництва мають менш родючі землі, порівняно з рівнинними, тому лісорозсадницька діяльність там потребує більше ресурсів. Наприклад, сіяти доводиться у місцях з привізного ґрунту та спеціально приготовленого субстрату.