Рубати не можна залишити. Де ставимо кому?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щоб займатися  вирощуванням лісу, потрібно не один рік навчатись у спеціалізованих навчальних закладах, пройти практичну підготовку й, найголовніше, – мати велике бажання працювати в лісі. Виконання низки лісогосподарських робіт, від заготівлі лісового насіння, вирощування посадкового матеріалу до догляду за створеними лісовими насадженнями, вимагає від спеціаліста великої відповідальності і наполегливості, адже його роботу будуть оцінювати наступні покоління.

Експорт лісоматеріалів держлісгоспами Львівського ОУЛМГ

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

За  2018 рік держлісгоспи Львівського ОУЛМГ  всього реалізували на експорт в переробленому виді (заготовки, пиломатеріали) 57787 кбм, що на 7% відсотків більше ніж у 2017 році, де було експортовано   53774 кбм пилопродукції. В грошовому еквіваленті експорт оброблених лісоматеріалів у 2018 році становив 7 440 000 дол США, що на 16 % більше ніж у 2017 році.

Лісівники обговорили головні вектори роботи на 2019

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На засіданні Президії Всеукраїнської ради Товариства лісівників України затвердили  Орієнтовний план роботи всеукраїнської громадської організації Товариство лісівників України на поточний рік

Спалювання сухих рослинних залишків – це небезпечно

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На початку весни, готуючи різні території до озеленення чи просто намагаючись їх упорядкувати, люди часто спалюють суху траву, листя та інші залишки рослин. Спільно з Бродівським лісгоспом нагадуємо, що це призводить до серйозних порушень стану навколишнього природного середовища і негативно впливає на здоров'я людей.

"Правда про ліс" - серія інформаційних листків з відповідями на ключові питання про лісовий сектор

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Ми, громадська ініціатива "Друзі лісу", розпочали випуск серії інформаційних листів "Правда про ліс". Перший бюлетень вже надруковали і презентували у Львівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства для відповідальних за зв'язки з громадськістю і ЗМІ держлісгоспів Львівщини.

Чи потрібна лісу мертва деревина?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Лісова галузь України поступово переходить до сталих практик ведення лісового господарства. З’явилося розуміння лісу як екосистеми з багатьма функціями і лісові господарства активно впроваджують практику сталого ведення лісового господарства. Та все ж окремі моменти ще не до кінця зрозумілі громадськості і навіть природоохоронцям. Питання мертвої деревини – одне з таких. Разом з головним лісничим Бібрського лісгоспу Мирославом Пилипівом ми вивчили це питання.

Найпопулярніші інформаційні фейки про лісову галузь України на початку року

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Ми неодноразово вже закликали і далі наполягаємо на важливості перевірки будь-якої інформації, яка з'являється в мережі. Лісова галузь сьогодні піддається особливим нападам і маніпуляціям, тому перевірки потребує навіть інформація, поширена із відомих джерел чи, на перший погляд, достовірна. Прес-служба Рава-Руського лісгоспу зібрала декілька останніх феків з інтернету, які цілеспрямовано поширюють для дискредитації лісівників та лісової галузі України.

Основні функції лісу та їхній вплив на життя людей

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щоб краще зрозуміти роль лісу у житті людини, функціонуванні екосистеми та соціально-економічної складової, слід знати і розрізняти основні функції лісу. Разом з держлісгоспами Львівщини ми виділили три основні та визначальні функції лісу.

Завдяки вчасним санітарним рубкам зменшуються площі ураження верхівковим короїдом

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Для українських лісівників боротьба з верхівковим короїдом є однією з найбільш актуальних проблем. Масштаби уражених шкідником насаджень дуже великі по всій Україні. Перед лісівниками стоїть потрійне завдання: і ліквідувати вже уражені дерева, щоб шкідник з них не розповсюдився далі, і зменшити популяцію жука загалом, і мінімізувати вплив шкідника на ліси. У Жовківському лісгоспі ці завдання вирішують комплексно.

Як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину

І що робити з неліквідною

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відрізнити неліквідну і ліквідну деревину не завжди легко. Для не фахівців й поготів. Часто через нерозуміння виникають суперечки і навіть конфлікти. Тому разом із ДП "Бібрське лісове господарство" ми вирішили роз'яснити як відрізнити ліквідну і неліквідну деревину і наскільки неліквідна деревина потрібна лісівникам та корисна для екосистеми.