Як вижити в лісі, якщо ви заблукали

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Історія з лижником Ігорем Грищенком, який заблукав у карпатському лісі, обійшла весь інтернет і зачепила багатьох людей. На щастя, вона добре закінчилися, але не зайвим буде нагадати правила орієнтування у лісі. Тому разом із лісівниками Рава-Руського лісгоспу даємо декілька простих порад, які можуть допомогти врятувати життя, якщо ви заблукали у лісі.

Лісівники державних лісів Львівщини працюють без порушень - стверджує перевірка ASI

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Міжнародний акредитаційний сервіс (Accreditation Services International) ASI, провів перевірку діяльності аудиторських компаній, які надають сертифікати FSC, зокрема перевірили державні лісогосподарські підприємства Львівщини які володіють таким серифікатом. Причиною перевірки послужив звіт британської організації «Еарсайт», про фальшивість тверджень якого неодноразово писала українська преса, зокрема газета «Деревообробник» зробила аналіз фальшувань у економічному блоці цього звіту та у блоці який стосувався доцільності проведення санітарних рубок.

Фальсифікації Earthsight при оцінці санітарних рубок в Україні.

Деревообробник - портал derevoobrobnyk.com

Пропонуємо вашій увазі черговий аналіз фальсифікацій "дослідження" Earthsight, від редактора газети «Деревообробник» Василя Масюка, ідея зробити який виникла завдяки гарячій дискусії у групі «Лісова варта». На жаль його попередній пост, де аналізувалися економічні факти фальсифікації «Еарсайт», модератори групи не пропустили до публікації в групі (всупереч правилам групи), тож пропонуємо Вашій увазі аналіз тої частини «дослідження», яка є в компетенції колег з «Лісової варти» і яка ми надіємося, пройде цензуру модераторів та буде обговорена у групі «Лісова варта».

Новий рік – нові стандарти

Круглі лісоматеріали класифікуватимуться за новими правилами

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З 1 січня 2019 року в Україні втрачають чинність державні стандарти на круглі лісоматеріали, які розроблені до 1992 року. Відтак лісові і деревообробні підприємства зобов’язані з нового року використовувати виключно нові ДСТУ. Перехід до нової стандартизації зумовлений розвитком нових технологій переробки деревини, зростанням вимог до її якості, євроінтеграційними процесами в лісовій галузі та розширенням міжнародних торговельних зв'язків нашої країни на лісовому ринку. Саме тому в Україні розробляють стандарти гармонізовані з європейськими нормами.

Жива vs штучна ялинка: що насправді гірше для екології

І як обрати кожну з них з мінімальною екологічною шкодою

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Зима почалася не лише фактично, а й календарно, а це означає і старт активної підготовки до різдв'яно-новорічних свят! Вже декілька століть незмінним атрибутом святкового зимового затишку та атмосфери є прикрашена миготливими вогниками ялинка. Сьогодні люди мають надзвичайно великий вибір: і звичайне зрубане дерево, і штучні ялинки, і імітація дерева з гілочок, і різноматні творчі інтерпретації... 

Ліс та екологія життя людини

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Говорячи про ліс, як екологічну складову життя на Землі, люди зазвичай наголошують на природних функціях лісу - водорегулювальній, ґрунтозахисній, на тому, що дерева поглинають вуглекислий газ, а також поміж тим згадують про рекреаційне значення лісу. Однак при цьому майже завжди забувають про ліс як джерело екології життя людини в побуті. Разом з Стрийським лісгоспом ми вирішили роз'яснити і цей бік "медалі".

Як правильно заготовляти, зберігати і сушити дрова - поради лісівників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Запастися дровами на зиму - актуальне питання. Однак не всі вміють правильно обрати дрова і не розуміють різних нюансів, які слід при цьому врахувати. Лісівники з ДП "Бібрське лісове господарство" роз'яснили і дали поради усім, хто опалює домівки дровами.

Ростуть на зрубах нові ліси

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Три директори найкращих лісових господарств області — Самбірського Ігор Ярема, Бродівського Орест Ониськів та Золочівського Руслан Круть — збираються разом не так часто, хіба що на семінарах чи виробничих нарадах. І тоді досвідченим фахівцям є про що побалакати, бо всі вони, як мовиться, «зуби з’їли» на лісових проблемах.

Ще вчора кожну насінину сіяли вручну

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Щоб відтворювати ліси, потрібне якісне насіння, а щоб кардинально розв’язати проблему всихання ялинників у Карпатах, потрібен садивний матеріал із закритою кореневою системою. Новий комплекс, споруджений з ініціативи Львівського управління лісового та мисливського господарства, створив передумови для вирішення обох проблем, - Богдан Кушнір  для "Голос України".