Непотрібно «вішати» на лісівників чужих гріхів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Напевно, не відкрию таємниці, якщо скажу, що екологічна ситуація – одна з головних турбот цілого людства, й Україна – не виняток. Але водночас, як часто трапляється зі справді важливими питаннями, екологічна ситуація доволі часто стає однією з головних тем для маніпуляції суспільною свідомістю. Звісно, всі вище названі питання мають бути під особливим конт­ролем не тільки фахівців, а й громадськості. Все, здавалося б, правильно, якби не одне але… Доволі часто проблема штучно роздмухується, а це і є якраз те, що має назву «екопсихоз».

ЗАПОБІГТИ НЕЩАСТЮ! Нагадуємо про правила поводження на полюванні

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На жаль, перший етап цьогорічного відкриття сезону полювання “по перу” не минув без нещасних випадків. Вже традиційно основними причинами цьому слугували недотримання правил поводження на воді та зі зброєю під час полювання.Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь звертається до поціновувачів полювання з проханням буди уважними та відповідальними під час відпочинку. Пам’ятайте, на вас чекають вдома!Нагадуємо, що правила проведення полювань та поводження із зброєю визначені чинним законодавством, а також постулатами, які наводимо нижче.

«Люди йдуть туди, де їм краще»

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Про досягнення Федерації мисливського собаківництва України та сучасний стан галузі ділиться думками її президент Анатолій Голубченко, який за свій піввіковий мисливський стаж жодного разу не пішов на полювання без свого чотирилапого компаньйона і друга.

Чи є шанс на порятунок у заповідних лісів, які через всихання перетворюються в мертві зони? (ФОТО)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відповісти оптимістично на це запитання, на жаль, поки неможливо. Ділянки лісу, віднесені до природно-заповідного фонду, де законодавством, залежно від статусу, повністю або частково заборонені будь-які господарські чи санітарні заходи, поступово перетворюються на мертві зони. В окремих урочищах Волині, створених із рекреаційною метою, уже можна знімати фільми жахів. У п’ятницю, 12 липня волинські лісівники розповіли про це представникам загальнонаціональних та обласних медіа в рамках прес-туру.

ДОЦІЛЬНІСТЬ САНІТАРНИХ РУБОК. НАУКОВИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ ПОГЛЯД

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В останні роки у зв’язку зі спалахом масового розмноження стовбурових шкідників хвойних лісів (зокрема, короїдів) широкого поширення набули санітарні рубки – суцільні та вибіркові. Згідно з офіційними даними Держстату, в 2015-2016 роках зафіксовані рекордні показники проведення суцільних санітарних рубок (ССР) – як за площею, так і за об’ємами заготовленої деревини. В численних публікаціях щодо поширення шкідників соснових лісів представники лісової галузі безапеляційно заявляли про санітарні рубки як єдиний спосіб подолати подальше розповсюдження короїдів.

http://uncg.org.ua/rubky/?fbclid=IwAR14cJxHsqvIvNQVq-puQ4ILMI_AX-75oUXiKQMADspl6Uc_4XbiaJRH33Q

Заходи зі збереження соснових деревостанів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Сосна звичайна характеризується великим екологічним потенціалом, який реалізується в різних лісорослинних умовах. Соснові деревостани ростуть у борових, суборових і сугрудових трофотопах, у дуже сухих, сухих, свіжих, вологих, сирих і мокрих гігротопах. У зв'язку з цим, наявні зміни клімату (навіть у комплексі з антропогенними негативними чинниками) істотно не вплинуть на ареал сосни звичайної. Завдяки великій екологічній пластичності її генотипу, молоді соснові покоління деревостанів зможуть морфофізіологічно, на життєздатному рівні, адаптуватись до змінених екологічних умов. Водночас для ліквідації (припинення) масового всихання існуючих соснових деревостанів та недопущення подібних ситуацій в майбутньому необхідне регулярне проведення низки оздоровчих лісогосподарських заходів та заходів з попередження масової загибелі соснових деревостанів.

Чому гинуть українські ліси?

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В  Україні спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези). Cтаном на 01.01.2019 загальна площа всихання лісів становила більше 413 тис. га, з них насаджень сосни звичайної – 222 тис. га, ялини європейської – 27 тис. га, дуба звичайного – 100 тис. га та інших насаджень –  64 тис. гектар.

У  2009 році в середньому біля 2% площ лісу зазнавали пошкоджень від впливу комплексу негативних чинників навколишнього середовища, а в 2018 році – 5% від всіх площ. Ріст більше, ніж у 2,5 рази.

Найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною і за останні роки цей процес набуває рис глобального характеру.

Вивчають проблематику  та здійснюють свої дослідження  львівські науковці, викладачі  Національного  лісотехнічного університету України.

На колегії Держлісагентства обговорили проблему масового всихання лісів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Санітарний стан лісів внаслідок негативної дії комплексу факторів, в основному пов’язаних із глобальними змінами клімату, різко погіршився. За останні 5-7 років на всій території України спостерігається масове всихання більшості лісоутворюючих порід (ялини, ясена, дуба, граба, берези), але найбільш занепокоєння викликає стан соснових насаджень, де ситуація стала катастрофічною. Цей процес набуває рис глобального характеру. На цьому наголосили під час засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України 25 квітня.

Лісівники Вінниччини рятують діброви від непарного шовкопряда

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

З настанням тепла у лісівників з’являється новий і то чималий клопіт – боротьба із комахами-шкідниками лісу. Адже їхня життєдіяльність, активізована змінами кліматичних умов у нашому регіоні, стає визначальним фактором у «біологічній пожежі» – масовому всиханню лісів в Україні.