Біда свої закони пише (“Лісовий і мисливський журнал” )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Та має об’єднати лісівників з екологами в гасінні «біологічної пожежі». 

Власний досвід і враження від тенденцій всихання ялинників у Чехії, Німеччині, Словаччині, Польщі, а також на Закарпатті, Львівщині і Івано-Франківщині спонукали автора обговорити нагальні проблеми всихання соснових насаджень. Порода дерев не має важливого значення. В Україні та багатьох державах світу спостерігається усихання насаджень з дуба, ясена, граба й інших порід дерев, але головні причини для всіх можуть бути спільними. І одна із них – це бездіяльність тих, хто ухвалює рішення.

 https://ekoinform.com.ua/?p=4913

Генетично модифіковані дерева ( стаття Газета “Природа і суспільство” )

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Інновації в технології вирощування лісів.

Світові запаси деревини відновлюються не так швидко, як спустошуються, тому тривалий час лісівники й науковці в багатьох країнах ведуть пошук інноваційних технологій швидкого вирощування промислового лісу, однією з яких є висадка генетично модифікованих дерев.

Бобер. Шкідник чи товариш? (Газета “Природа і суспільство”)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Теперішні відносини людини з бобром – яскравий приклад штучної регуляції чисельності дикої тварини.

Вже кілька років столицю України «заселяє» бобер. То у Феофанії погриз дерева, то у Гідропарку колонію заснував, то у Дарниці рятують від нього дерева металевою сіткою. Врешті-решт ця «експансія» ледь не завершилася трагедією. Цього року у Дарницькому районі старожил-бобер потрапив у браконьєрський капкан. Тварину місцеві жителі врятували, а кривдник утік від поліції.

Необізнаному читачеві може видатися, що це добрий знак – бобри живуть поряд із людиною без проблем. Проте старший науковий співробітник відділу моніторингу та охорони тваринного світу Інституту зоології ім. І.І. Шмальгаузена Аліна Мішта запевняє: бобри прийшли на дніпровські острови не через сприятливі у нас умови.

Досвід просвітницької діяльності європейських лісівників

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Просвітницькі центри чи візит-центри разом з екостежками представлені в більшості національних парків, резерватів і лісових установ Європи. В Україні стосовно екологічної освітньо-виховної роботи є змістовні і детальні рекомендації Мінприроди. Однак є велика проблема – це майже повна відсутність коштів на ці цілі.

Зберегти чорних лелек

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Науковці разом із лісівниками розпочинають проект моніторингу та збереження популяції рідкісного птаха.

Кажуть, лелеки гніздяться біля осель хороших людей. Це швидше стосується бузьків чи ж білих лелек. Бо чорні бусоли вишукують для гніздування крислаті дуби серед старого лісу.

Загалом в Україні зустрічаються два види лелек – чорні та білі. Перших значно більше. За підрахунками Міністерства екології та природних ресурсів, у нас налічується близько тисячі чорних лелек. Науковці ж уточнюють, що це дані про тих птахів, котрі роблять гнізда та виводять потомство. Загалом на теренах України мешкає близько двох тисяч цих птахів. Як для червонокнижного виду ніби й немало. Але світова тенденція свідчить – популяція чорного лелеки скорочується. Впливає клімат та ведення лісового господарства.

Непотрібно «вішати» на лісівників чужих гріхів

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Напевно, не відкрию таємниці, якщо скажу, що екологічна ситуація – одна з головних турбот цілого людства, й Україна – не виняток. Але водночас, як часто трапляється зі справді важливими питаннями, екологічна ситуація доволі часто стає однією з головних тем для маніпуляції суспільною свідомістю. Звісно, всі вище названі питання мають бути під особливим конт­ролем не тільки фахівців, а й громадськості. Все, здавалося б, правильно, якби не одне але… Доволі часто проблема штучно роздмухується, а це і є якраз те, що має назву «екопсихоз».

ЗАПОБІГТИ НЕЩАСТЮ! Нагадуємо про правила поводження на полюванні

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

На жаль, перший етап цьогорічного відкриття сезону полювання “по перу” не минув без нещасних випадків. Вже традиційно основними причинами цьому слугували недотримання правил поводження на воді та зі зброєю під час полювання.Всеукраїнська асоціація мисливців та користувачів мисливських угідь звертається до поціновувачів полювання з проханням буди уважними та відповідальними під час відпочинку. Пам’ятайте, на вас чекають вдома!Нагадуємо, що правила проведення полювань та поводження із зброєю визначені чинним законодавством, а також постулатами, які наводимо нижче.

«Люди йдуть туди, де їм краще»

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Про досягнення Федерації мисливського собаківництва України та сучасний стан галузі ділиться думками її президент Анатолій Голубченко, який за свій піввіковий мисливський стаж жодного разу не пішов на полювання без свого чотирилапого компаньйона і друга.

Чи є шанс на порятунок у заповідних лісів, які через всихання перетворюються в мертві зони? (ФОТО)

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

Відповісти оптимістично на це запитання, на жаль, поки неможливо. Ділянки лісу, віднесені до природно-заповідного фонду, де законодавством, залежно від статусу, повністю або частково заборонені будь-які господарські чи санітарні заходи, поступово перетворюються на мертві зони. В окремих урочищах Волині, створених із рекреаційною метою, уже можна знімати фільми жахів. У п’ятницю, 12 липня волинські лісівники розповіли про це представникам загальнонаціональних та обласних медіа в рамках прес-туру.

ДОЦІЛЬНІСТЬ САНІТАРНИХ РУБОК. НАУКОВИЙ ТА ПРАКТИЧНИЙ ПОГЛЯД

Громадська ініціатива "Друзі лісу Львівщина"

В останні роки у зв’язку зі спалахом масового розмноження стовбурових шкідників хвойних лісів (зокрема, короїдів) широкого поширення набули санітарні рубки – суцільні та вибіркові. Згідно з офіційними даними Держстату, в 2015-2016 роках зафіксовані рекордні показники проведення суцільних санітарних рубок (ССР) – як за площею, так і за об’ємами заготовленої деревини. В численних публікаціях щодо поширення шкідників соснових лісів представники лісової галузі безапеляційно заявляли про санітарні рубки як єдиний спосіб подолати подальше розповсюдження короїдів.

http://uncg.org.ua/rubky/?fbclid=IwAR14cJxHsqvIvNQVq-puQ4ILMI_AX-75oUXiKQMADspl6Uc_4XbiaJRH33Q